Wtorek, 14 maja. Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja
09/03/2024 - 23:20

Kolejna porażka i dno tabeli. Sandecja Nowy Sącz w coraz gorszym położeniu

To już dwunasta w tym sezonie porażka piłkarzy Sandecji Nowy Sącz. Tym razem ulegli Pogoni Siedlce 2:3. Sytuacja w tabeli z tygodnia na tydzień robi się coraz trudniejsza…

Sandecja Nowy Sącz przegrała z Pogonią Siedlce

Piłkarze Sandecji rozegrali wiosną już trzy spotkania. Najpierw zremisowali z rezerwami Zagłębia Lubin, a następnie przegrali z GKS-em Jastrzębie i pokonali w zaległym spotkaniu Radunię Stężyca. W czwartym meczu mierzyli się natomiast z Pogonią Siedlce, a więc zespołem ze ścisłej czołówki II ligi.

Na początku spotkania zbyt dużo się nie działo. Znacznie ciekawiej zrobiło się pod koniec pierwszej połowy. Najpierw gola dla gości z rzutu karnego zdobył Cezary Demianiuk, a chwilę później podwyższył Tomasz Walczak.

“Biało-czarni” się nie poddawali i jeszcze przed przerwą zdobyli kontaktową bramkę. Futbolówkę do siatki, po uderzeniu głową, skierował Kamil Sobczak. Była to zapowiedź wielkich emocji w drugiej części gry.

Sandecja Nowy Sącz na dnie tabeli II ligi

Po zmianie stron bardzo szybko zrobiło się 2:2. Do wyrównania doprowadził Rafał Wolsztyński. Sądeczanie kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Petera Buchty. Ostateczny cios Pogoń zadała w 83 minucie. Kolejny raz z rzut karnego do siatki trafił Demianiuk.

Sytuacja Sandecji nie jest łatwa. Zespół zajmuje ostatnie miejsce w drugoligowej stawce z pięcioma punktami straty do bezpiecznej strefy. Dodatkowo ma rozegrane jedno spotkanie więcej niż inne zespoły z dołu tabeli. W piątek sądeczanie zagrają z Wisłą Puławy. ([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)