Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 maja. Imieniny: Dominika, Imeldy, Pankracego
22/04/2023 - 15:30

Wyzwania w ochronie środowiska czekające nasz region. Dlaczego musimy to zrobić?

Wielu wykładowców, panelistów, i dyskutantów, a także mnóstwo zaproszonych gości wypełniło po brzegi ogromny hol firmy WIŚNIOWSKI w Nowym Sączu. To właśnie w siedzibie tej firmy trwa dzisiaj seminarium „Środowisko naturalne – atut czy przeszkoda w rozwoju?” Odbywa się ono w dniu Światowego Dnia Ziemi.

Grono ekspertów ze świata nauki i praktyków, decydenci rangi ustawodawczej i samorządowej, przedstawiciele świata biznesu i nie tylko dyskutują dzisiaj na różnych płaszczyznach o szeroko pojętej ochronie środowiska naturalnego – ochronie powietrza, wód, ochronie klimatu. W aspekcie globalnym, ale przede wszystkim w aspekcie lokalnym.

Odnosząc się do płaszczyzny lokalnej jedna z rozmów prowadzonych przez Zygmunta Berdychowskiego nosiła nazwę  „Naturalnie, że warto – o ochronie środowiska naturalnego Sądecczyzny – dlaczego musimy to robić i co z tego mamy?”.

Swoje argumenty na ten temat  przedstawiali:  Małgorzata Golińska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska i główny konserwator przyrody, Rafał Rostecki, dyrektor w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie oraz dr hab. inż. Sylwester Tabor, rektor Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie.

Bardzo interesujący panel rozpoczął się pytaniem: jaka będzie przyszłość regionu karpackiego, podkarpackiego, małopolskiego, która została zarysowana w polityce ekologicznej państwa do roku 2030? Jakie są największe wyzwania w tym obszarze?

- Jakie są największe wyzwania w polityce ekologicznej państwa?. Dotyczy to nie tylko Małopolski, ale także innych regionów naszego kraju to walka o poprawę jakości powietrza, którym oddychamy. Od tego trzeba zacząć -powiedziała podczas seminarium Małgorzata Golińska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska i główny konserwator przyrody.  – Jest to olbrzymie wyzwanie i kwestia, która stoi przed nami,  w kontekście działań, które również Polska musi podjąć z tym, że na naszym kraju ciąży wydany wyrok. Każdemu z nas zależy na tym, aby żyć w czystym powietrzu.

Dalsza część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJ







Dziękujemy za przesłanie błędu