Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
12/02/2023 - 13:20

Nowy Sącz: o jakim zjawisku pisze Antoni Kroh, mistrz ciętego języka, myślowych skrótów?

„To jest zjawisko, i na to nie ma rady” – już tytuł tej książki autorstwa Antoniego Kroha, pisarza, historyka kultury, tłumacza prozy słowackiej i czeskiej jest niezwykle intrygujący, zachęcający czytelników, by sięgnąć po tę publikację i zagłębić się w jej treść.

Książka Antoniego Kroha pt. „To jest zjawisko, i na to nie ma rady” zostało zgłoszone przez Wydawnictwo Iskry, wydawcę książki, do XI konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora w kategorii „Książka o Sądecczyźnie” 2022.

To przedostatnia książkowa publikacja tego autora. On już pracuje nad kolejną. O czym będzie? To, na razie tajemnica.

- Książka pt. „To jest zjawisko, i na to nie ma rady” to wspomnienia Antoniego Kroha dotyczące przede wszystkim przyjaźni z artystką Barbarą Magierową – czytamy w uzasadnieniu zgłoszenia publikacji do XI konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora. - Autor z sentymentem, ale i właściwym sobie humorem opowiada o wspólnej pracy nad tworzeniem wystaw i książek w niełatwych realiach Polski Ludowej, m.in. o zbieraniu materiałów do „Prywatnego Leksykonu Współczesnej Polszczyzny”.

Warto nadmienić, że Antoni Kroh jest laureatem prestiżowej Nagrody im. ks. prof. Bolesława Kumora – i to dwukrotnym. W 2014 roku odebrał po raz pierwszy Nagrodę im. ks. prof. Kumora jako „Sądecki Autor”, a w 2020 roku - jako laureat konkursu w kategorii "Książka o Sądecczyźnie" za książkę „Powrót na Sądecczyznę”.

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJ









Dziękujemy za przesłanie błędu