Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
04/02/2024 - 13:45

Kilka miesięcy temu wygrali, teraz nie dali rady. Sandecja zmierzyła się z ligowym rywalem

W polskiej piłce trwa przerwa zimowa. Choć kluby Ekstraklasy wracają na boiska już za tydzień, to II-ligowcy będą musieli jeszcze poczekać. Piłkarze Sandecji w kolejnym sparingu zmierzyli się z Polonią Bytom.

Sparingi Sandecji Nowy Sącz

Coraz mniej czasu pozostało do inauguracji rozgrywek II ligi. Piłkarze Sandecji przygotowują się do rundy wiosennej trenując na stadionie ze sztuczną nawierzchnią w Rytrze. Rozgrywają również sparingi.

Do tej pory ich rywalami były zespoły grające na co dzień w III lidze. Potyczki z Podhalem Nowy Targ oraz Wisłoką Dębica zakończyły się zwycięstwem, natomiast w meczu z Wieczystą Kraków padł remis.

W sobotę poprzeczka była zawieszona nieco wyżej. Rywalem “Biało-czarnych” był ligowy znajomy - Polonia Bytom. Kilka miesięcy temu sądeczanie wygrali 3:2. Tym razem musieli jednak uznać wyższość zespołu ze Śląska.

Sandecja Nowy Sącz przegrywa z Polonią Bytom

Jako pierwsi na prowadzenie wyszła Sandecja. W 2 minucie rzut karny wykorzystał Mikołaj Kwietniewski. Chwilę później było już jednak 1-1. Do wyrównania doprowadził Filip Żagiel. Ten sam gracz trafił do siatki po raz drugi w 25 minucie.

Po zmianie stron bytomianie zdobyli trzeciego gola. W 74 minucie bramkę z rzutu karnego zdobył były gracz “Biało-czarnych” - Dawid Wolny. Tym samym pierwsza sparingowa porażka stała się faktem.

W przerwie zimowej w Sandecji dzieje się bardzo dużo. Zmian w klubie nie brakuje. Przeczytacie o nich TUTAJ. Pierwszy mecz ligowy już 24 lutego z rezerwami Zagłębia Lubin. ([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)