Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
14/01/2024 - 12:15

Sandecja Nowy Sącz zmierzyła się z drużyną gwiazd. Te nazwiska robią wrażenie!

Pierwszy tydzień przygotowań do rundy wiosennej piłkarze Sandecji zakończyli meczem sparingowym. Rywalem była Wieczysta Kraków, a więc drużyna pełna znanych nazwisk. Zakończyło się remisem.

Pierwszy sparing Sandecji Nowy Sącz

Piłkarze Sandecji w poniedziałek rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej II ligi. To będzie bardzo ważny okres przygotowawczy. Zespół znajduje się na przedostatnim miejscu w tabeli, co oznacza, że czeka go ciężka walka o utrzymania.

Obejrzyj: “Radni nie mają pojęcia o sporcie”. Paweł Cieślicki o Sandecji i problemach ze stadionem

Pierwszym spotkaniem pod wodzą nowego trenera Roberta Kasperczyka, który zastąpił Łukasza Surmę, był sparing z Wieczystą Kraków. To drużyna, w której znanych nazwisk nie brakuje. Jej właścicielem jest biznesmen Wojciech Kwiecień, trenerem były reprezentant Polski - Sławomir Peszko, a wśród zawodników mamy m.in. znanych z ekstraklasowych boisk Rafała Pietrzaka, Michała Pazdana, Jacka Góralskiego, Patrika Misaka, Thibault Moulin czy Macieja Jankowskiego. Ta kadra robi wrażenie!

Sandecja zremisowała z Wieczystą Kraków

Wieczysta jest liderem III ligi i krok po kroku pnie się w górę ligowej drabinki (startowała w Klasie Okręgowej). Sparing z Sandecją zakończył się remisem 1:1. Bramkę dla “Biało-czarnych” zdobył nowy zawodnik - Bruno Żołądź. Wyrównał na początku drugiej połowy Szymon Rygiel. Dodajmy, że z dobrej strony pokazał się również debiutujący w sądeckim zespole Martin Polacek, który obronił rzut. karny Manuela Torresa.

Kolejny mecz kontrolny Sandecja rozegra 20 stycznia z Wisłoką Dębica. W spotkaniu z Wieczystą “Biało-czarni” wystąpili w następującym składzie:

• I połowa: Martin Polaček (46' Paweł Sokół) - Patryk Bryła, Piotr Kowalik, Dawid Szufryn, Michał Rutkowski, Kacper Talar, Mikołaj Kwietniewski, Bruno Żołądź, Denis Potoma, Radosław Gołębiowski, Marcinho (68' Patryk Bryła).
  • II połowa: Paweł Sokół - Kacper Talar, Mateusz Bartków, Rastislav Václavik, Kamil Słaby, Kamil Sobczak, Igor Maślanka, Mateusz Popiela, Tomasz Kołbon, Eryk Galara, Marcinho (68' Patryk Bryła).

([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)