Środa, 15 maja. Imieniny: Dionizego, Nadziei, Zofii
02/03/2024 - 20:50

Sytuacja Sandecji Nowy Sącz coraz trudniejsza… Kolejna porażka stała się faktem

Walcząca o utrzymanie w drugiej lidze Sandecja Nowy Sącz mierzyła się w sobotę z innym rywalem zagrożonym spadkiem. To GKS Jastrzębie wyjechał jednak z Niepołomic z trzema punktami, po zwycięstwie 3-1. Sytuacja w tabeli robi się coraz trudniejsza…

Sandecja przegrywa z GKS Jastrzębie

Piłkarze Sandecji rozpoczęli 2024 rok w II lidze od remisu z rezerwami Zagłębia Lubin. Jeden punkt uratowali wówczas w samej końcówce meczu. Ich kolejnym rywalem było GKS Jastrzębie. Mecz można było rozpatrywać, jako jeden z tych o “sześć punktów”. Na stadionie w Niepołomicach spotkali się sąsiedzi z tabeli.

Sytuacja sądeczan nie jest łatwa. Cały czas znajdują się w strefie spadkowej. Mecz z drużyną z Jastrzębia rozpoczął się najgorzej, jak tylko mógł. Już w 12 minucie było 0-2. Najpierw gola zdobył Michał Bednarski, a kilka minut później prowadzenie podwyższył Farid Ali.

Dwa szybkie ciosy ustawiły resztę meczu. “Biało-czarni” nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie golkipera gości. Mimo kilku okazji, skutecznie interweniował. Goście także stwarzali groźne sytuacje, ale nie były zamieniane na bramki.

Trudna sytuacja Sandecji Nowy Sącz w drugiej lidze

W 75 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Denis Potoma. Mimo tego Sandecja zdołała zdobyć bramkę. Na listę strzelców wpisał się Jakub Wilczyński. Ostatnie słowo należało jednak do GKS-u. Pod koniec meczu bramkę zdobył Joao Guilherme.

Porażka oznacza, że strata do bezpiecznej strefy zrobi się jeszcze większa. Na ten moment to już 7 punktów. Sytuacja robi się coraz trudniejsza. We wtorek “Biało-czarni” zmierzą się z Radunią Stężyca. ([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)